Tabel Calorii

download Tabel Calorii

of 101

  • date post

    12-Dec-2015
  • Category

    Documents

  • view

    58
  • download

    12

Embed Size (px)

description

Tabel calorii

Transcript of Tabel Calorii

DenumireProteineLipideGlucideCaloriiGramajDenumireProteineLipideGlucideCaloriiGramaj

afine0.600.6015.1061100glapte de vaca normalizat3.501.704.9050100g

albus de ou de gaina10.800.001.0047100glapte de vaca smantanit3.500.105.0036100g

almette7.0026.002.00274100glapte praf27.0024.0040.00498100g

alune12.7061.0018.00671100glimba16.4015.004.00207100g

andive1.700.204.1020100glinte uscata25.701.0059.20339100g

arahide26.0043.0013.00550100globoda2.900.201.4019100g

ardei gras1.100.204.6025100gmacese4.101.2021.80117100g

ardei iute1.200.205.3024100gmacrou22.0010.000.00183100g

arpacas9.001.4015.1061100gmandarine0.800.3010.9044100g

banane1.300.4024.0094100gmargarina0.5082.001.00700100g

batog proaspat16.500.400.0070100gmasline20.0035.007.20437100g

Big Mac11.8011.7019.90232100gmazare6.700.4017.0090100g

biscuiti7.2010.4073.60428100gmazare uscata24.501.0061.70354100g

branza de burduf27.4027.400.50369100gMcChicken9.8013.4024.80259100g

branza de vaca17.201.204.0098100gMcPuisor11.9014.0026.80274100g

branza telemea de oaie18.9024.001.00305100gMcToast11.309.0039.80280100g

branza telemea de vaca17.0020.001.00270100gmere0.800.4015.0058100g

branza topita7.0036.000.90366100gmiere0.300.0079.50294100g

burta de vaca19.212.000.0099100gmigdale18.6054.1019.60595100g

cacao22.3026.5031.00465100gmomite19.603.100.50111100g

caise0.900.2012.9051100gmorcovi1.100.309.1040100g

calcan14.900.500.0064100gmure1.201.1011.9056100g

capsuni0.800.608.1037100gmuschi18.1014.900.00224100g

carnati18.0026.900.00324100gmuschi de vita19.2011.000.00181100g

carne de curcan20.1020.200.00268100gnuci15.0064.4015.60654100g

carne de gaina21.602.700.00116100gnuga9.0035.0053.00575100g

carne de gasca16.4031.500.00349100gorez7.900.5077.80356100g

carne de iepure22.001.000.00100100gou de gaina14.0012.000.60171100g

carne de miel18.0020.000.00260100gpaine de grau alba8.500.3052.00245100g

carne de oaie18.0017.500.00235100gpaine de grau intermediara8.001.0045.00225100g

carne de porc grasa15.0030.000.00340100gpaine de secara12.401.7067.70344100g

carne de porc semigrasa16.0024.700.00295100gpaine de grau neagra8.401.2048.00242100g

carne de porc slaba20.006.300.00142100gpaine graham9.101.0051.00256100g

carne de pui de gaina20.0011.000.00185100gpapadie2.700.308.8044100g

carne de rata16.0028.600.00321100gparizer13.0026.000.00295100g

carne de vaca grasa12.0024.500.00277100gpastarnac1.400.5015.0072100g

carne de vaca semigrasa17.007.000.00134100gpaste fainoase14.305.0070.60385100g

carne de vaca slaba20.402.200.00104100gpastrav19.202.100.0096100g

carne de vitel19.509.000.00164100gpateu de ficat19.6019.500.00261100g

cartofi2.000.1019.1085100gpatrunjel3.700.209.0050100g

cascaval36.3027.402.00400100gpepene galben0.800.1013.5054100g

castane3.401.9045.60213100gpepene verde0.500.206.9028100g

castraveti0.800.103.0013100gPepsi0.000.0011.0442100g

caviar (icre negre)26.0015.000.00246100gpere0.500.4015.5061100g

ceapa uscata1.400.209.0040100gpesmet9.809.9073.50422100g

ceapa verde1.000.203.5035100gpiersici0.800.2011.8047100g

cheeseburger13.2010.0026.10247100gportocale0.900.2011.3045100g

Chicken McNuggets18.3015.1014.00265100gpraz2.400.706.0033100g

ciocolata cu lapte6.0033.5054.00542100gPrigat capsuni0.000.0011.0044100g

cirese1.100.4014.6060100gPrigat struguri0.000.0011.0044100g

ciuperci4.000.153.3026100gprune0.700.2012.9050100g

coacaze1.400.4013.9058100gridichi1.100.104.2020100g

Coca Cola0.000.0011.0044100grinichi16.304.600.80118100g

cod19.001.000.0087100groquefort21.7033.201.00390100g

conopida2.400.204.9025100grosii1.000.304.0023100g

cotlet14.6032.000.00350100gsalam23.9036.800.00427100g

crap7.503.900.0067100gsalata verde1.300.302.8015100g

creier10.008.300.80117100gsalau19.400.400.0083100g

cremvursti13.0026.000.00295100gsardele in conserva21.0027.001.00331100g

curmale2.200.6075.00284100gsardine uscate3.100.2073.00270100g

dovlecei0.900.103.2018100gscrumbie18.7012.000.00188100g

dublu cheesburger15.4015.4021.30285100gsfecla rosie1.300.1070.0043100g

faina de grau6.301.1079.70354100gsirop de fructe0.900.0070.00288100g

faina de porumb9.303.9073.70355100gslanina sarata3.9085.000.00781100g

faina de secara8.901.2074.60353100gsmantana2.2020.004.00206100g

Fanta0.000.0025.0040100gsmochine4.301.3058.00267100g

fasole uscata22.001.5062.10350100gsomn16.8018.800.00224100g

fasole verde2.400.207.6035100gspanac2.300.303.9022100g

ficat19.604.802.00135100gsparanghel2.100.204.1021100g

Fish Mac10.3013.6025.80270100gSprite0.000.0025.0040100g

fulgi de ovaz13.007.5067.80385100gstafide2.300.5071.20268100g

galbenus de ou - gaina17.3031.900.70355100gstavrid21.003.000.00114100g

grau complet10.801.1075.50370100gstiuca18.700.600.0080100g

grepfruit0.500.206.5030100gstruguri0.800.4016.7068100g

gris8.301.2078.00356100gsunca afumata16.9035.000.00388100g

gulii3.100.405.4030100gsunca presata24.9020.700.00294100g

gutui0.300.0014.1052100gtelina1.700.309.0046100g

halva18.8031.5043.00546100gtoba14.8034.600.00374100g

hamburgher11.708.2031.00245100gulei0.0099.600.40900100g

heringi19.006.100.00137100gunt0.6081.000.40716100g

hribi4.600.404.6034100guntura0.00100.000.00884100g

iaurt3.302.803.9056100gurda18.004.006.00136100g

icre de crap25.003.000.00130100gurzici7.900.707.1068100g

icre de stiuca27.001.500.00125100gusturoi7.200.2026.00137100g

inima16.904.800.40119100gvarza1.600.105.7025100g

lamai0.900.608.7032100gvarza de Bruxelles4.700.508.7047100g

lapte de bivolita5.008.005.20116100gvarza murata1.100.203.4020100g

lapte de capra3.503.704.5067100gvinete1.300.204.8027100g

lapte de oaie6.007.504.60113100gvisine1.000.5014.0066100g

lapte de vaca batut3.202.905.5063100gzahar0.000.0099.50387100g

lapte de vaca integral3.503.504.5065100gzmeura1.100.6014.4066100g

Tabel cu calorii valori nutritionale

Lista calorii si valori nutritionale la peste 3000 de alimente prezente pe piata din Romania.Tabel cu calorii bazat de cifrele furnizate de producatori pe etichetele produselor.AlimentCaloriiProteineLipideCarbohidratiFibre

3 in 1 Nescafe3768.42.1580

4 in1 energy boost Doncafe463415780

Acadea pe bat392001000

Afine570.70.314.52.4

Agrise440.90.610.24.3

Albus de ou4811010

Albus de ou uscat32073.40.340

Albus prajit5210.90.20.70

Alge de mare chinezesti preparate453191

Alge verzi-albastre deshidratate400700200

Aluat foietaj Bella383724360

Aluat foietaj Winny38374360

Aluat integral pizza Bauck Hof3459.81.173.90

Aluat pentru foietaj Morarita3954.527.6320

Alune5672649168.5

Alune crude intregi Sano Vita67411.662.316.80

Alune cu paprika Best6202850140

tabel cu calorii, calculator nutritional, lista calorii, calculator de calorii

Alune de padure crude5362546.421.410.7

Alune de padure crude Real6441261.610.58.2

Alune de padure decojite Orlandos6902546.41410.7

Alune de padure Nutline63721.953.916.20

Alune de padure prajite Elmas58716.154.517.513.7

Alune de pamant56726.749.216.18.5

Alune decojite crude Carrefour58426.344.514.66.8

Alune fara sare Stilla60426.748.814.45

Alune picante cu paprika Felix54924.343.714.30

Alune prajite fara ulei59417.351.523.49

Alune prajite fara ulei sarate Fiesta620255012.66.8

Alune prajite in ulei61716.856.321.49.9

Alune sarate si prajite Mogyi64215.127.549.40

Alune Star Naturals54723.444.114.19.5

Alunite umplute cu crema de capsuni Olla463719663

Amandina243.669.335.10.8

Amestec branzeturi maturate Agriform3903526.530

Amestec cereale integrale Integral-R Rommac32011.53.360.820

Amestec de 8 legume Uncle Statis42.91.60.29.33

Amestec de legume congelate cu orez Hortex662.40.313.30

Amestec de legume congelate Fitness Premium Iglo262.30.23.70

Amestec de legume cu orez Gradena622.20.412.10

Amestec de legume cu unt Green Gold Plus1032.96.190

Amestec de legume de gradina congelate Casa Taraneasca5530.111.21

Amestec de legume de vara Iglo371.70.36.90

Amestec de legume macedonean Bonduelle432.20.37.90

Amestec de legume macedonean Delhaize302.10.34.43.9

Amestec de legume mexican cu orez Casa Taraneasca16951.136.81

Amestec de legume mexican Hortex452.90.37.62

Amestec de legume Minestrone Dujardin382.10.27.12.9

Amestec de legume pentru bors romanesc Casa Taraneasca201.30.23.40

Amestec de legume pentru ciorba Minestrone Greens422.10.280

Amestec de legume pentru ciorba vita Casa Taraneasca512.50.110.70

Amestec de legume pentru salata boeuf Casa Taraneasca562.20.112.10

Amestec de legume pentrut ciorba Emborg201.60.13.20

Amestec de legume Vita Star533.60.58.40

Amestec de nuci si alune crude Snacking Sport Max Fit Food Kluth62521.954.611.56.8

Amestec de vara Dujardin312.30.253.5

Amestec Hawaii mix Dujardin983.90.519.63.3

Amestec legume congelate Vip Hortex331.90.45.40.8

Amestec legume Country Vita Star991.74.812.30

Amestec legume de primavara Hortex302.80.340.8

Amestec legume gradinaresc Iglo673.40.412.10

Amestec legume mediteranean Iglo2720.14.40

Amestec legume pentru ghiveci LegoFruct34.11.60.35.90

Amestec legume pt ciorbe Vita Star262.1