Bloggingul ca fenomen si promovarea blogurilor

download Bloggingul ca fenomen si promovarea blogurilor

of 35

  • date post

    14-Nov-2014
  • Category

    Technology

  • view

    2.362
  • download

    1

Embed Size (px)

description

Prezentarea sustinuta de mine la intalnirea bloggerilor in Pitesti, editia a 4-a.

Transcript of Bloggingul ca fenomen si promovarea blogurilor

1. 2. Blogging-ul: un fenomen global! 3. 4. Blogurile ne afecteaza pe toti chiar si pe cei care nu le citesc 5. 150 de milioane de bloguri. 900.000 de insemnari pe zi. 66 tari si 81 de limbi. 350 de milioane de oameni citesc bloguri. 77% din internautii activi citesc bloguri. 6. de ce blogurile au devenit un fenomen in masa? 7. e gratis/ieftin! 8. e usor! 9. oricine poate s-o faca 10. from zer0 to hero. 11. e distractiv 12. news travels fast 13. vox populi, vox blogus =) 14. relatii 15. its addictive - in a good way 16. banii $_$ 17. and so on 18. bloggingul un fenomen in Romania? 19. >100.000 bloguri romanesti ~10.000 bloguri active 20. bloggerii romani apar in media bloggerii romani au puterea de a promova si critica.bloggerii romani sunt cititi de mii de oameni/zi.bloggerii romani au un cuvant de spus. 21. Blogul: o unealta puternica pentru PR, marketing, branding si imagine. 22. Dana Rogoz -danarogoz.ro Oana Cuzino -oanacuzino.ro Tudor Chirila -tudorchirila.blogspot.com Mihai Morar -hotnews.ro Cristian Chivu - cristianchivu.ro/blog Florin Grozea (HiQ) - hiq.ro/blog/florin/ Mihai Sturzu (HiQ) -mihaisturzu.ro/blog Vali Barbulescu -valibarbulescu.blogspot.com Cabral cabral.ro Mircea Badea mirceabadea.ro Blogurile celebritatilor 23. bloggingul in viitor 24. Intrebari + Pauza ;) 25. Cum ne promovam blogurile:tips & tricks 26. Incepeti cu baza: content in king 27. comentati, comentati si comentati 28. asa nu 29. asa da 30. link it! 31. networking: on and off 32. social media 33. guerilla marketing 34. Ingrijiti-va de comunitate 35. Multumesc blog #1: tibipuiu.ro blog #2: lostartofblogging.com where I work: zmemedia.com twitter: twitter.com/tibipuiu