Anunt Operatori de Interviuri

2
Anunț recrutare operator de interviu Misiunea OvidiuRo este ca fiecare copil sărac din România să beneficieze de educație timpurie de calitate și să devină, astfel, un membru activ al societății. Asociația OvidiuRo angajează trei operatori de interviu care vor sprijini realizarea unui studiu de impact privind înscrierea, prezența și rezultatele la grădiniță, clasa pregătitoare și clasa întâi ale copiilor implicați în programul Fiecare Copil în Grădiniță. Descrierea postului: Efectuarea de interviuri pe bază de chestionar cu partenerii locali implicați în proiect (de ex., profesori și asistenți sociali) în circa 20 de comunități rurale. Perioada de angajare: 3 – 17 iunie, 8 h/zi (inclusiv weekenduri si deplăsari în teren pentru mai multe zile consecutiv) Tip de colaborare: Forma de angajare și remunerația vor fi agreate în urma interviului. Cerințe: - Experiență în efectuarea de interviuri calitative. Operatorii de interviuri vor efectua aproximativ 4 interviuri/zi, cu o durată estimativă de 1 oră fiecare. Candidatul trebuie să aibă experiență în câștigarea increderii persoanelor intervievate, menținerea interesului acestora în conversație, și în același timp in verificarea în minte a informației obținute și notarea corecta a acesteia; - Cunoștințe de bază în utilizarea calculatorului. Operatorii selectați vor folosi tablete pentru a introduce datele în timpul efectuării interviurilor; - Rezistență la stres (zilele de lucru pot avea până la 12 ore), abilități de lucru în echipă – se va lucra în echipe

description

ANUNT OPERATOR DE INTERVIU

Transcript of Anunt Operatori de Interviuri

Page 1: Anunt Operatori de Interviuri

Anunț recrutare operator de interviu

Misiunea OvidiuRo este ca fiecare copil sărac din România să beneficieze de educație timpurie de calitate și să devină, astfel, un membru activ al societății.

Asociația OvidiuRo angajează trei operatori de interviu care vor sprijini realizarea unui studiu de impact privind înscrierea, prezența și rezultatele la grădiniță, clasa pregătitoare și clasa întâi ale copiilor implicați în programul Fiecare Copil în Grădiniță.

Descrierea postului: Efectuarea de interviuri pe bază de chestionar cu partenerii locali implicați în proiect (de ex., profesori și asistenți sociali) în circa 20 de comunități rurale.

Perioada de angajare: 3 – 17 iunie, 8 h/zi (inclusiv weekenduri si deplăsari în teren pentru mai multe zile consecutiv)

Tip de colaborare: Forma de angajare și remunerația vor fi agreate în urma interviului.

Cerințe:

- Experiență în efectuarea de interviuri calitative. Operatorii de interviuri vor efectua aproximativ 4 interviuri/zi, cu o durată estimativă de 1 oră fiecare. Candidatul trebuie să aibă experiență în câștigarea increderii persoanelor intervievate, menținerea interesului acestora în conversație, și în același timp in verificarea în minte a informației obținute și notarea corecta a acesteia;

- Cunoștințe de bază în utilizarea calculatorului. Operatorii selectați vor folosi tablete pentru a introduce datele în timpul efectuării interviurilor;

- Rezistență la stres (zilele de lucru pot avea până la 12 ore), abilități de lucru în echipă – se va lucra în echipe mici de până la 3 oameni, permanent pe drumuri, pentru o perioadă mai mare de 2 săptămâni).

- Constituie avantaje deținerea unui permis de conducere categoria B și cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.

Vă rugăm să trimiteți CV-urile la adresa de e-mail [email protected], menționând la subiect poziția pentru care aplicați. Data limită de transmitere a CV-urilor este marti, 14 aprilie 2015.